kafiyedogan 13 Takipçi | 32 Takip

LOTUS TOHUMU MUCİZESİ

2013-05-08 18:15:00
LOTUS TOHUMU MUCİZESİ |  görsel 1

Bu resimde gördüğünüz, Kırmızı Lotus çiçeğinin meyvesi, yani aslında tohumudur. Bu şekilde oluşan tohumlar hazır olduklarında suya düşer ve içindeki program gereği su ile buluştuklarında içinden yeni bir çiçek yetişmeye başlar.

Bu tohumların en ayırt edici özelliği kuru halde yüzyıllarca hatta binlerce yıl bozulmadan korunmaları ve ilk su ile uygun temasta bu kadarlık süreye rağmen tekrar canlanabilmeleridir.

Bulunan en eski Lotus tohumu, Kuzey -Doğu Çin'de , kurumuş bir göl yatağında bulunan ve 1300 yıl sonra dahi çimlenme özelliğini kaybetmemiş bir Lotus tohumudur.

Şimdi bir düşünün, bir tahta parçası kadar kuru bir tane, aklı-fikri, canı olmadan yüzyıllar boyunca içindeki şifreleri nasıl saklar, uygun nem ve sıcaklık ortamında filizlenmeyi nasıl bilir? Bu kendi kendine olabilir mi veya bu eşsiz programın sahibi, sanatkarı, mühendisi Kimdir ?

Bu mucizevi olayda düşündüren iman hakikati; tohumun yapısındaki mükemmellik ve dayanıklılıktır.

Tohum dediğimiz, aslında bir tahta parçasıdır. Bir tahtayı uzun süre kendi haline terk ettiğimizde, kısa süre içerisinde küflenir ve çürümeye başlar. Malzeme olarak, aslında dayanıksızdır.

Bu nedenle, tohumun da uzun yıllar dayanabileceği pek tahmin edilmez. Fakat, bu örnekte de görüldüğü üzere, tohumlar binlerce yıl, hatta bazı bitkilerde onbinlerce yıl dayanabilir. İçerisinde sakladığı bilgiyi, on binlerce yıl koruyabilir. Ve, hatta o bilgileri saklamakla yetinmeyip, gerekli şartlar oluştuğunda, içinde sakladıklarını hayata geçirebilir, başka bir deyişle bin, on bin yıl kadar sonra bile çiçek açabilir ve meyve verebilirler.

Tohumlar, ölü haldeyken, Allah’ın tasarladığı program ve şartlar sayesinde çatlayıp filizlenebilir ve böylece çiçekler açarak dirilebilirler.

0
0
0
Yorum Yaz